Gépészet
Gépészet

Ahogyan a gazda szeretné – Moduláris vetőgép a Farmettől

Ahogyan a gazda szeretné – Moduláris vetőgép a Farmettől

Agrofórum Online

Széles termékválasztékkal készült a világ egyik legjelentősebb agrárkiállítására a Farmet. A cseh gyártó standján a moduláris felépítésű Falcon vetőgépcsalád tagjai mellett kompaktort, lazítót, kultivátort és tárcsát láthattak a nemzetközi látogatók.

„Az Agritechnica kiállításon három Farmet vetőgép kapott helyet. Az egyik a 6 méter munkaszélességű Falcon 6 Fert+, amelyet 6000 literes tartállyal szereltek. Az eszköz a vetéssel egyidejűleg műtrágya kijuttatására is alkalmas. A kisebb területmérettel rendelkező gazdálkodók igényeire is gondolt a Farmet, így a standon kiállították a 3 méteres Falcon Compact vetőgépet is. Ez kisebb magtartállyal rendelkezik, egyszerűbb felépítésű, cserébe viszont lényegesen alacsonyabb áron kínálja a gyártó. Emellett bemutatták a Falcon SW vetőkocsit, amelynek hátsó függesztésére gabonavető egység, szemenkénti vetőgép vagy akár Strip-Till sávművelő kultivátor is csatlakoztatható. A Falcon vetőgépek 3 métertől egészen 9 méter munkaszélességig elérhetők” – mondta el Hannoverben az Agrofórum élő Facebook videójában Szabados Tamás. A magyarországi importőr, az ANDEST-2005 Bt. termékmenedzsere a gép kapcsán kiemelte, hogy a Falcon vetőgépek legnagyobb előnye a moduláris felépítés. „Az egyes részegységeket a gazdák igényei szerint tudjuk összeállítani. A talajművelő egység kétsoros rövidtárcsa, két-, vagy három kapasoros kultivátor szekció, kombinátor kapamező, de forgóborona is lehet. Ezek mindegyike kiemelhető, ha a gazda nem akarja használni őket vetés közben. A Falcon három részre osztott tartállyal is megrendelhető, így a műtrágya mellett egy menetben kétféle vetőmagot is ki tudunk juttatni, különböző dózisban, különböző vetési mélységben” – fogalmazott Szabados Tamás.

A Farmet Falcon vetőgépek esetében feltűnő a kerekek rendkívül nagy mérete, ami mellett az is fontos tulajdonság, hogy a gumiabroncsok nem egy sorban, hanem egymástól eltoltan helyezkednek el. Ez nagyobb fokú stabilitást, könnyű vontathatóságot, és kiváló öntisztulást eredményez, így még nedves talajkörülmények között is eltömődés-mentesen tud üzemelni a vetőgép. Mindezek mellett a kerekek mögé hátsó sárkaparó is rendelhető, ami szintén kedvelt opció Magyarországon.

„A kerekek után egy rugós egyengető pálcasor következik, majd a duplatárcsás csoroszlyák, amelyek szintén rendelkeznek fém sárkaparókkal. A csoroszlyanyomás maximum 120 kg, amely nehéz talajkörülmények esetén is garantálja a pontos maglehelyezést. A vevők igényei szerint többféle sortávolság is válaszható. A vetési sorokat soronkénti magnyomó kerekek zárják, a végső felszínalakítást egy rugós pálcasor végzi, aminek állítása egy szabadalmaztatott, egyszerű mechanizmussal történik” – fogalmazott Szabados Tamás, aki kiemelte, hogy a Falcon vetőgépeket Müller vezérlőelektronikával szerelik fel, és természetesen ISOBUS kompatibilisek. „Ami egy modern vetőgéptől elvárható, azt a Farmet Falcon biztosítani tudja” – hangsúlyozta.

Hazai kiállításon legközelebb a 2018-as AGROmashEXPOn láthatják az érdeklődők a Farmet gépeket a C pavilon 3A standján, ahol az importőr munkatársai minden érdeklődőt várnak.

(Gribek Dániel – Agrofórum Online)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Szenzorok a kardántengelyek hosszabb élettartamáért

2024. március 28. 13:10

Ahhoz, hogy kardántengelyünk optimális minőségben, biztonsággal használható legyen a megadott élettartamának megfelelően, a karbantartási feladatok elvégzése, illetve az esetleges felújítási munkák ellátása elengedhetetlen.

Gyakorlati tapasztalatokkal bizonyítja a Precea szemenkénti vetőgép „rátermettségét” az Amazone

2024. március 21. 09:10

Egyedi módját választotta a német Amazone a Precea szemenkénti vetőgép reklámozásának. Spanyolországtól Kazahsztánig gazdákat kértek fel arra, hogy ismertessék a gyakorlatban szerzett tapasztalataikat.

Rugalmasan használható robot mutatkozott be egy egyhektáros tesztparcellán

2024. március 19. 11:10

 Az UNL növénykutatói és biotechnológiai mérnökei által kifejlesztett Flex-Ro, a legújabb autonóm robot egy egyhektáros tesztparcellán mutatta meg, mit tud.

Extrém rendfelszedési kapacitás a John Deere V451R sorozatú körbálázóktól

2024. március 16. 12:10

A John Deere a szálastakarmány-betakarítás területén is mindig arra törekedett a fejlesztései során, hogy minden gazdaság számára a méretéhez és technológiájához leginkább igazodó, ideális bálázógépet alkosson.

E-Control Mobile alkalmazással kalibrálható Väderstad vetőgépek

2019. november 11. 14:50

Mivel az okostelefon vezeték nélkül kapcsolódik a Väderstad vetőgéphez, a gép kezelője szabadon mozoghat a gép körül a kalibrálás közben.

A HARDI fejlesztői nem unatkoztak az elmúlt években

2023. november 30. 13:40

A permetezéstechnológia sokak számára összefonódott a Hardi nevével, és az idei Agritechnican is találkozhattunk a vállalat gépeivel, valamint új technológiai megközelítéseivel. A legutóbbi világkiállítás óta sem unatkoztak a vállalat fejlesztőmérnökei: sok újdonság várt az érdeklődőkre.

Kiosztották az AGRITECHNICA 2019 Innovációs díjait

2019. szeptember 26. 11:35

A zsűri az idei évben egy arany- és 39 ezüstérmet osztott ki. Az aranyérmet a John Deere Walldorf GmbH & Co. KG (a Joskin céggel közös) terméke a 8R traktorokhoz kifejlesztett eAutoPower gearbox e8WD hajtómű kapta.

Magyar gyártmányok az Agritechnica 2019 kiállításon

2019. november 1. 12:12

Hannoverben 2019. November 10-16 között kerül megrendezésre a világ legnagyobb mezőgazdasági gépkiállítása, ahol 51 ország mintegy 2750 kiállítója mutatja be legújabb innovációit, koncepcióit és vízióit a mai és az eljövendő mezőgazdaságáról. Az előrejelzések szerint több mint 400.000 látogató várható, amelyből 100.000 feletti a külföldi.